Translate

неділя, 18 березня 2018 р.

Ліна Костенко


           19 березня 1930 року народилася Костенко Ліна Василівна - письменниця-шістдесятниця, поетеса. Авторка поетичних збірок "Над берегами вічної ріки", "Неповторність", "Сад нетанучих скульптур", роману у віршах "Маруся Чурай", поеми "Берестечко". 2010 року опублікувала перший прозовий роман "Записки українського самашедшого", що став одним з лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. Почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилась від звання Героя України.

Максим Рильський

         19 березня 1895 року народився Максим Тадейович Рильський -  поет, перекладач, публіцист, громадський діяч, академік АН України. Автор багатьох збірок творів таких як "Київ", "Літо", "Слово про рідну матір", "Мандрівка в молодість", "Троянди й виноград" та перекладів Вольтера, В. Шекспіра, О. Пушкіна.

Години Землі

           Час проведення "Години Землі" в 2018 році - 19 березня з 20:30 до 21:30 за місцевим часом. "Година Землі"- це глобальна щорічна міжнародна акція, організована Всесвітнім фондом дикої природи, яка проводиться щорічно в одну з останніх субот березня. Вона полягає в тому, що в цей день в призначений час люди в різних країнах світу на одну годину відключають світло та інші електроприлади. Сенс цієї акції - привернути максимально широку увагу всього світового співтовариства до проблеми зміни клімату нашої планети, показати свою підтримку ідеї необхідності об'єднаних дій у вирішенні даної екологічної проблеми. Варто відзначити, що "Година Землі" - це, перш за все, символічна акція дбайливого ставлення до природи, громадський заклик до рішучих заходів по збереженню клімату нашої планети і турботи про її обмежені ресурси.
             За даними вчених, до 2003 року вплив діяльності людини на екосистеми планети зросла настільки, що якщо сучасні тенденції збережуться, то до 2050 року людям знадобиться друга планета, щоб задовольнити потреби людства в енергії, воді, їжі, складуванні відходів ... Тому вирішувати проблему збереження планети необхідно спільно і на різних рівнях, а за допомогою сьогоднішньої акції кожна людина в будь-якій точці світу може продемонструвати свою стурбованість проблемою виснаження природних ресурсів і «проголосувати» за здорову планету.Приклад міста під час "Години Землі".