Translate

середа, 29 січня 2014 р.

Шевченкіана - 2014

До 200 річчя Тараса Шевченка

             Національна бібліотека України для дітей оголосила всеукраїнський віртуальний фотоконкурс, в якому Ти  можеш взяти участь. Зайди на сайт бібліотеки і прочитай детально умови конкурсу: ФОТОКОНКУРС «map-Ukraine ШЕВЧЕНКІАНА»

Умови фотоконкурсу:

Знайди у своєму місті, містечку, селищі місця, повязані з Тарасом Шевченко (це може бути вулиця, памятник, музей, картина на вернісажі, книга на виставці у бібліотеці, рекламний плакат та таке інше).
Сфотографуйся поруч або на тлі, так, щоб на фото було видно табличку з назвою вулиці, пам’ятник, книгу, картину.
Надішли фото в електронному вигляді на вибір:
-на адресу бібліотеки library@chl.kiev.ua, вказавши в темі листа: На фотоконкурс «map-Ukraine Шевченкіана»;
-на сторінку «Національна бібліотека України для дітей» вКонтакті;
-на сторінку «Національна бібліотека України для дітей» у Фейсбуці.
Підведення підсумків конкурсу буде приурочено до святкування 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.


Павло Чубинський - енергія душі та розуму

                Павло Платонович Чубинський - журналіст, етнограф, історик, географ, полярний дослідник Російського Півночі, автор вірша, згодом, з 1992 року, що став державним гімном України.

Ще не вмерла України ні слава, ні воля,
Ще нам, браття українці, усміхнеться доля.
Згинуть наші вороженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду.

         Година цікавої інформації до 175-річчя автора Національного Гімну України Павла Чубинського "Енергія душі та розуму".Казка стукає у двері


Ю́рій Феодо́сійович Ярмиш (1935 — 2013) український письменник, майстер авторської казки.
Перша збірка казок («Вітрисько») вийшла 1960 року. У 1963 році Юрія Ярмиша прийняли у Спілку письменників України. Доробок Юрія Ярмиша налічує понад 60 книжок казок, притч, байок, серед яких: «Золотий кораблик», «Два майстри», «Чарівними стежками», «Великий мисливець», «Їжачок і Соловейко», «Солодкий Марципан» та інші. Книжки письменника перекладено п'ятнадцятьма мовами, серед них англійською, болгарською, німецькою, французькою, іспанською та іншими мовами.
Літературна творчість Юрія Ярмиша відзначена багатьма літературними преміями: премією журналу «Перець» (1970 р.), медаллю А. С. Макаренка (1972 р.), республіканською літературною премією імені М. Островського (1974 р., за книжки «Золотий кораблик», «Сонечко», «Вовчі окуляри»), Почесною грамотою Президії Верховної Ради України (1985 р.), літературною премією ім. Ю. Яновського (2001 р., за цикл новел-фантазій), премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва 2006 року.Юрій Ярмиш також займається літературознавством у галузі вивчення казки як літературного жанру та у галузі дослідження дитячої літератури. Юрій Ярмиш є членом міжнародного товариства дослідників літератури для дітей та юнацтва.            Літературна година, присвячена творчості нашого земляка Юрія Ярмиша. Проведена разом з НРЦ№6, 2-Б клас.