Translate

субота, 20 квітня 2019 р.

День Матері-Землі у бібліотеці

            Заходи по благоустрою прилеглої території дитячої бібліотеки, присвячені дню Матері-Землі. Прикрасимо, порадуємо рідну Землю - годувальницю.
Міжнародний день лялькаря


               Ідея відзначати у всьому світі Міжнародний день лялькаря прийшла відомому діячеві лялькового театру Джівада Золфагаріхо з Ірану. У 2000 році на XVIII Конгресі Міжнародного союзу діячів театру ляльок в Магдебурзі. Cьогодні це свято широко відзначається в багатьох країнах світу не тільки самими професіоналами, а й шанувальниками такого роду мистецтва. За традицією, в цей день працівниками театрів і творчих лялькових колективів організовуються самі незвичайні лялькові вистави, творчі зустрічі, концерти та інші святкові заходи.

День довкілля України

Чисто - де не сміттять...
            Щорічно у третю суботу квітня, починаючи з 1999 року, на Україні відзначається День довкілля. Свято було задумано для того, щоб відзначити Стокгольмську конференцію з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху.

Проведені екологічні заходи включають:
- Посадку нових лісових насаджень, висадку дерев;
- Впорядкування територій парків, скверів, алей, а також планування і створення нових парків;
- Планування і створення нових газонів і квітників;
- Знищення несанкціонованих звалищ;
- Загальне прибирання сміття на берегах річок, озер, ставків;
- Розчищення і впорядкування джерел;
- Проведення інформаційно-просвітницьких заходів (конференцій, семінарів, круглих столів, фестивалів, екологічних виставок) з метою підвищення екологічної свідомості населення;
- Широке висвітлення в засобах масової інформації заходів, що проводяться під час цього екологічного свята.

             Українці щороку викидають близько 8 млн тонн сміття. За площею, звалища Україні перевищують територію Люксембургу. Тому якщо ви досі викидаєте на вулиці сміття, то Вам слід знати наступну інформацію про терміни розкладання відходів.

Папір - 2 роки
Залізні банки - 10 років
Бляшані банки - 90 років
Акумулятори, батарейки - 100 років
Фольга - 100 років
Пластик - 100 років
Гума - 100 років
Поліетилен - 200 років
Алюміній - 500 років
Скло - 1000 років

               В Україні показник лісистості не перевищує 15%, коли як у Європі він становить в середньому 45-30%. Безсистемна вирубка лісів не тільки знищує природні очисники атмосферного повітря, але й змінює кліматичні умови. У країні залишився тільки 1% незайманого степу. І якщо в Європі розорано в середньому 20-39% території, то в Україні - близько 60%. Головною екологічною проблемою України, актуальною як для густонаселених районів, так і для курортних зон, стають побутові відходи. Експерти визнають ситуацію катастрофічною: країна накопичила 35 мільярдів тон відходів, з яких 5 мільярдів тон високотоксични. Обсяги побутових і промислових відходів стрімко зростають, полігони відходів на території України займають 130 тисяч гектар.

Згідно Національної стратегії поводження з твердими побутовими відходами, в Україні 642 полігону відходів підлягають рекультивації та санації.
       Якщо папір, який ще 20 років тому був практично єдиною упаковкою товарів, розкладається протягом двох-трьох років, то пластикові пляшки можуть лежати в землі всі 200 років. Тому в цивілізованих країнах на законодавчому рівні вжито правила сортування побутових відходів і держава ретельно контролює їх виконання.

При такому підході побутові відходи перетворюються на високоякісну виробничу сировину. У нас же, при повній відсутності загальної екологічної культури населення, навіть сміттєпереробні заводи - велика рідкість. У підсумку побутові відходи вивозять на загальні сміттєзвалища, багато з яких до того ж не санкціоновані. Складування відходів сприяє скупченню інфільтрату бродіння, який за складом являє собою найсильніший ядохимікат. При відсутності необхідної ізоляції він потрапляє у грунтові води і водойми підземними річками.


Мусорная фантазия 
 


Не бросайте никогда корки, шкурки, палки –
Быстро наши города превратятся в свалки.
Если мусорить сейчас, то довольно скоро
Могут вырасти у нас Мусорные горы.

Но когда летать начнут в школу на ракете –
Пострашней произойдут беды на планете…
Как пойдут швырять вверху в космос из ракеты
Банки, склянки, шелуху, рваные пакеты...

Вот тогда не полетят в Новый год снежинки,
А посыплются как град старые ботинки.
А когда пойдут дожди из пустых бутылок –
На прогулку не ходи: береги затылок!

Что же вырастет в саду или в огороде,
Как пойдёт круговорот мусора в природе?..
И хотя мы в школьный класс не летим в ракете,
Лучше мусорить сейчас отвыкайте, дети!

(А. Усачёв)