Translate

середа, 17 квітня 2019 р.

Вітаємо переможницю конкурсу!


                 На всеукраїнському конкурсі дитячого читання "Книгоманія - 2019" Жанна Маханько удостоена звання: "Суперчитач бібліотеки філії №24 міського комунального закладу культури "Централізована система бібліотек для дітей" міста Дніпро". УРА!

Міжнародний день пам'ятників та історичних місць

"Народ, який не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього"
китайська мудрість
"Не знающий прошлого не может думать о будущем. Народ должен знать свою историю, запечатленную в памятниках старины. Народ должен владеть всеми лучшими достижениями прошлых эпох. Мы должны с великим попечением изыскивать еще нетронутые варварскою рукою древности и дать им значение, давно заслуженное."
М.Реріх
             Девізом Міжнародного дня пам'яток та історичних місць  стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину". Цей День встановлений в 1982 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам'яток і визначних місць, створеної при ЮНЕСКО. Свято відзначається в світі з 18 квітня 1984 з метою привернути увагу громадськості та представників влади до питань захисту і збереження різних місцевих пам'яток та історичних місць і об'єктів всесвітньої культурної спадщини.
                    Прикладом серед численних злочинів, скоєних на території України і Радянського Союзуособливе місце займають злочини скоєні гітлерівцями проти культури слов'янЗа наказом командувача 6-ї німецької армії про поведінку військ на Сході від 10 жовтня 1941 генерал-фельдмаршала фон Рейхенау містився прямий заклик до актів вандалізму з боку фашистської армії, в якій внушалось, що «ніякі історичні чи художні цінності на Сході не мають значення». В першу чергу фашисти розпочали з чищення бібліотекНадзвичайна державна комісія встановила, що з перших днів німецько-фашистські загарбники планомірно руйнували науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, бібліотеки, музеї, картинні галереї, театри і клуби. Фашисти опоганювали могили видатних письменників як О.Пушкіна, М.ТолстогоРуйнували найстаріші культурні пам'ятки з них Софійський собор, Києво-Печерська лавра та один из старійших центрів української культури — Київський державний університет імені Т. Г. Шевченко. Вивозили і знищували культурні цінностіщо створювалися протягом багатьох століть: книги, картини, ікони, музейні експонати. В цілому гітлерівські загарбники зруйнували і розграбували на окупованій території 992 музеїв, 427, сотні театрів, інститутів, багато з яких користувалися всесоюзної і світовою популярністюДо сих пір не можливо оцінити збитки завдані світовій культурній спадщині.