Translate

середа, 13 лютого 2019 р.

"Планета толерантності: мистецтво жити гідно"

           Тиждень толерантності у бібліотеці....


Міжнародний день дарування книг            14 лютого - Міжнародний день дарування книги - об'єднує всіх, хто дарує книги дітям і прищеплює їм любов до читання. Своєю появою в 2012 році свято зобов'язаний засновниці відомого сайту дитячої книги Delightful Children's Books в США Еммі Бродмур. Ідею його створення підказав маленький син Еммі, який запитав її, чому немає особливого дня, коли люди дарують один одному книги?
               Мета проста і добра - Подаруй дитині хороші книги! І, якщо вийде, надихнути й організувати інших людей на такий же чудовий вчинок.
               Книги для дітей - це один із засобів пізнання світу. У книжці дитина завжди знайде матеріал для роздумів, книги для дітей також відіграють велику роль в розвитку дитини у формуванні характеру і вихованні малюків.
Як же прищепити дітям інтерес до читання і любов до книг?
  • Ніколи не карайте за проступки читанням. Це груба помилка виховання і кращий спосіб викликати огиду до книги.
  • Читайте самі. Якщо дитина ніколи не бачив маму і тата з книгою в руках, то звідки ж у нього народиться любов до читання?
  • Читайте разом з дитиною. Обговорюйте прочитане. З'ясовуйте значення важких або незнайомих слів. Читайте поперемінно, частина читає дорослий, частина - дитина. Згадуючи пізніше дитинство, він неодмінно згадає годинник спільного з вами читання і задушевної бесіди, і це зігріє його серце.
  • Беріть для перших читань тільки відповідні книги - яскраві, з великим шрифтом, де багато картинок і сюжет, за яким цікаво стежити.
  • Використовуйте такий прийом. На найцікавішому місці зупиніться. Заінтригований дитина змушена дочитати до кінця, щоб з'ясувати, що ж сталося з героєм. Або такий. Ви миєте посуд, готуєте вечерю, а дитина читає вголос.

  • Влаштовуйте виставку малюнків за мотивами прочитаних книг.
  • Заохочуйте дитину у відвідуванні бібліотеки, ходите разом з ним.
  • Слідкуйте за тим, щоб читання було систематичним - кожен день по 15-20 хвилин, причому читання має бути обов'язково вголос. Це сформує у дитини звичку щоденного спілкування з книгою.