Translate

середа, 5 червня 2019 р.

Вітаємо переможницю

              Нагороджується Маргарита Петрова - читачка бібліотеки-філії №24, за перемогу в міському конкурсі "Книжкова веселка".


Олександр Пушкін

Неуважение к предкам есть первый признак дикости и безнравственности […] Гордиться славою своих предков не только можно, но и должно, не уважать оной есть постыдное малодушие.
            1799 року народився великий поет Олександр Сергійович Пушкін, вважається основоположником сучасної російської літературної мови. Його літературна спадщина багата, а твори об'єднують людей різного віку, віросповідань, національностей, переводяться на десятки мов світу. О.С. Пушкін знав французьку та англійську, німецьку та італійську, іспанську, латинську, грецьку, слов'янські мови - одні досконало, інші не переставав вивчати все життя. У його бібліотеці налічувалося 3560 томів - 1522 назви, з них 529 російською мовою і 993 на чотирнадцяти іноземних мовах.

Також у цей день за ініціативою Організації Об'єднаних Націй з 2010 року відзначається День російської мови, як і дні інших офіційних мов. Російська мова - одна з найбільших мов світу, є найпоширенішою з слов'янських мов, найпоширенішою європейською мовою в географічному сенсі і за загальною кількістю носіїв займає місце в першій десятці світових мов.
Гонимы вешними лучами,
С окрестных гор уже снега
Сбежали мутными ручьями
На потопленные луга.
Улыбкой ясною природа
Сквозь сон встречает утро года;
Синея блещут небеса.
Еще прозрачные, леса
Как будто пухом зеленеют.
Пчела за данью полевой
Летит из кельи восковой.
Долины сохнут и пестреют;
Стада шумят, и соловей
Уж пел в безмолвии ночей.
(із роману "Евгений Онегин")