Translate

четвер, 12 червня 2014 р.

Заснована кіностудія «Союзмультфільм»

10 червня 1936 була створена найбільша в СРСР студія мультиплікаційних фільмів «Союзмультфільм», яка включила в себе різні мультиплікаційні майстерні. Перший мультик називався «В Африці жарко» (1936), він був чорно-білим. У 1947 році був випущений перший повнометражний мальований фільм «Коньок-Горбуньок».У 1960-1970-х роках виходить сузір'я фільмів-серіалів з ​​постійними персонажами: «Мауглі», «Малюк і Карлсон», «Умка», «Ну, постривай», «Бременські музиканти», «Вінні Пух», «Крокодил Гена» та інші.


Міжнародний день друзів

            Друг - це одна душа, яка живе в двох тілах. 
Аристотель
               Міжнародний день друзів, що відзначається 9 червня, заснований саме для того, щоб, незалежно від життєвих обставин і різних перипетій, ми нагадали своїм друзям про те, як вони важливі для нас, щоб ми порадували їх.               Природно, що народна творчість наших далеких предків залишило чимало прислів'їв, приказок та афоризмів про друзів. Пам'ятаєте?
  • Старий друг краще нових двох. 
  • Три друга: батько, да мати, та вірна дружина. 
  • Друзям і в одній могилі не тісно. 
  • Не май сто рублів, а май сто друзів.

Олександр Пушкін

            1799 року народився великий поет Олександр Сергійович Пушкін, вважається основоположником сучасної російської літературної мови. Його літературна спадщина багата, а твори об'єднують людей різного віку, віросповідань, національностей, переводяться на десятки мов світу. А.С. Пушкін знав французьку та англійську, німецьку та італійську, іспанську, латинську, грецьку, слов'янські мови - одні досконало, інші не переставав вивчати все життя. У його бібліотеці налічувалося 3560 томів - 1522 назви, з них 529 російською мовою і 993 на чотирнадцяти іноземних мовах.
           Також у цей день за ініціативою ООН з 2010 року відзначається День російської мови, як і дні інших офіційних мов. Російська мова - одна з найбільших мов світу, є найпоширенішою з слов'янських мов, найпоширенішою європейською мовою в географічному сенсі і за загальною кількістю носіїв займає місце в першій десятці світових мов.

Гонимы вешними лучами,

С окрестных гор уже снега
Сбежали мутными ручьями
На потопленные луга.
Улыбкой ясною природа
Сквозь сон встречает утро года;
Синея блещут небеса.
Еще прозрачные, леса
Как будто пухом зеленеют.
Пчела за данью полевой
Летит из кельи восковой.
Долины сохнут и пестреют;
Стада шумят, и соловей
Уж пел в безмолвии ночей.

(із роману "Евгений Онегин")