Translate

четвер, 25 квітня 2019 р.

День Чорнобильскої трагедії

            Чорнобильська катастрофа - руйнування 26 квітня 1986 четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.Для ліквідації наслідків були мобілізовані значні ресурси, більше 600 тисяч людей брали участь у ліквідації наслідків аварії. Хмара, що утворилася від палаючого реактора, рознесло різні радіоактивні матеріали, і насамперед радіонукліди йоду і цезію, по більшій частині території Європи. Найбільші випадіння відзначалися на значних територіях в Радянському Союзі, розташованих поблизу реактора що відносяться тепер до територій Республіки Білорусь, Російської Федерації та України.
            В результаті аварії з сільськогосподарського обороту було виведено близько 5 мільонів гектар земель, довкола АЕС створена 30-кілометрова зона відчуження, знищені і поховані (закопані важкою технікою) сотні дрібних населених пунктів.
            Значному забрудненню піддалися ліси. Через те, що в лісовій екосистемі цезій постійно рециркулює, а не виводиться з неї, рівні забруднення лісових продуктів, таких як гриби, ягоди і дичина, залишаються небезпечними. Рівень забруднення річок і більшості озер в даний час низький. Однак у деяких «замкнених» озерах, з яких немає стоку, концентрація цезію у воді і рибі ще протягом десятиліть може становити небезпеку.
             Чорнобильська катастрофа значно перевершує атомне бомбардування Хіросіми за кількістю постраждалих. В результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 тис. випадків каліцтв у новонароджених, 10 тис. випадків раку щитовидної залози і очікується ще 50 тисяч.

"Золоті Джерела Придніпров'я"

              Засідання гуртка "Золоті Джерела Придніпров'я. Вечір народознавчих традицій "Великдень - земне причастя небом".