Translate

неділя, 11 травня 2014 р.

День матері

               Щорічно у другу неділю травня в багатьох європейських країнах, США, Канаді, Китаї, Японії, Україні відзначається одне з найсвітліших і добрих свят - День матері. Цьому святу вже більше ста років. Хоча витоки святкування Дня матері, можливо, слід шукати у святах весни, які жителі античної Греції присвячували Реї, матері великого бога Зевса. Хоча по суті це - свято вічності: з покоління в покоління для кожного з нас мама - найголовніша людина.
             Щастя і краса материнства в усі століття оспівувалися кращими художниками і поетами. І невипадково - від того, наскільки шанована в державі жінка, яка виховує дітей, можна визначити ступінь культури й благополуччя суспільства. Щасливі діти ростуть в дружній родині й під опікою щасливої ​​матері. 
Спасибо, мамочка, за детство,
Твою любовь и нежность рук!
Ты мне оставила в наследство
Палитру чувств и сердца стук!
Будь, как всегда, великодушной,
Твой мир из нежности возник!
Будь все такой же — добродушной,
Красивой, чистой, как родник!

День перемоги          9 травня - День Перемоги у війні над фашистською Німеччиною - є одним з найважливіших, зворушливих і славних свят у колишніх радянських республіках і багатьох країнах Європи . День Перемоги  був і залишається одним з найбільш шанованих свят. 
              
               Генеральна Асамблея ООН проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої дні перемоги.
            8 травня 1949 року на території Трептов-парку в Берліні відбулося урочисте відкриття пам'ятника «Воїнам Радянської Армії, полеглим в боях з фашизмом».Центральним монументом в комплексі є пам'ятник Воїну-визволителю - це фігура радянського солдата, в одній руці якого - меч, на іншій - врятована з розвалин поверженого Берліна маленька німецька дівчинка. Цей грандіозний меморіальний комплекс - найбільший і найвідоміший з подібних пам'ятників у світі поряд з Мамаєвим курганом у Росії та "Родина мать зовёт"(Київ).  Слава народу визволителю! Слава невідомому солдату!