Translate

вівторок, 9 вересня 2014 р.

Міжнародний день краси

        З 1995 року в цей день у світі особливо вітається все гарне, прекрасне, що приносить естетичне і моральне задоволення. Тому в багатьох містах і країнах саме 9 вересня повсюдно проводяться конкурси краси. З часів античності поняття краси є одним з
найважливіших у філософії сприйняття буття,  краса сприймалася як явище пов'язане з досконалістю Універсуму, з розумінням космосу як світопорядку, доцільності, функцією що зводить до божественного і прекрасного. Школа Піфагора пов'язувало воєдино красу і математику, відзначаючи що предмети чиї пропорції знаходяться у відповідності з золотим перетином здаються більш красивими. Відомі люди про красу: 
"Джерело поезії є краса"
Микола Гоголь
"Духовна краса нескінченно прекрасніше всіх інших, і тому тіла, будучи лише тінями сущого, повинні володіти зачаруванням, що говорить про красу духовної. Такий тип краси належить природі і перевершує мистецтво, створене людиною"
Джонатан Едвардс
"Краса природи - це усмішка Бога"
Бхагавад-Гіта
"Умиління і захоплення, які ми відчуваємо від споглядання природи, - це спогад про той час, коли ми були тваринами, деревами, квітами, землею. Точніше: це - свідомість єдності з усім, приховуване від нас часом"
Толстой Л. Н.


Лев Толстой

              9 вересня 1828 народився російський письменник, філософ, публіцист, граф, класик світової літератури Лев Миколайович Толстой, автор романів «Дитинство. Отроцтво. Юність»,«Війна і мир», «Анна Кареніна» та інші. Засновник шкіл у Тульській губернії та маєтку Ясна Поляна. Толстой рішуче повстав проти всякої регламентації і дисципліни в школі. За його думки все в викладанні повинно бути індивідуально - і вчитель, і учень, і їх взаємні відносини. В яснополянській школі діти сиділи, хто де хотів, хто скільки хотів і хто як хотів. Певної програми викладання не було. Єдине завдання вчителя полягало в тому, щоб зацікавити клас. Заняття йшли успішно. Їх вів сам Толстой за допомогою декількох постійних вчителів та найближчих знайомих .