Translate

понеділок, 22 вересня 2014 р.

Всесвітній день без автомобіля

           Всесвітній день без автомобіля, щорічно відзначається 22 вересня в багатьох країнах, проводиться з метою пропаганди ідеї пішого і велосипедного способів пересування та використання громадського транспорту. Головний девіз Дня: «Місто як простір для людей, простір для життя». Занадто велика кількість машин - проблема не лише великих міст. Це проблема вже досить давно є глобальною. Адже автотранспорт руйнує і біосферу планети, і саму людину - підраховано, що кожен день автомобіль вбиває понад 3000 чоловік. А кожну хвилину з конвеєра сходить новенький автомобіль-вбивця - така статистика. Великі міста багатьох країн в цей день скорочують використання автомобілів для поїздок по місту на користь трамвая, тролейбуса, автобуса, метро та інших видів громадського транспорту, а також велосипедів і пішої ходьби.

Тиждень Всесвітньої акції «Ми чистимо світ»

"Чисто там - де не сміттять"
Народна мудрість
          Акцію «Очистимо планету від сміття», що отримала згодом статус всесвітньої, вперше провели у вересні 1993 року жителі Австралії - вони масово вийшли на очистку океанських пляжів.
Поступово до акції приєдналися інші країни, і на сьогоднішній день в ній беруть участь вже мільйони добровольців з 100 держав у всьому світі. Жителі різних континентів спеціально виділяють тиждень у вересні, щоб влаштувати збір і сортування сміття у рідному місті.
Мета всесвітньої акції «Очистимо планету від сміття» - привернути увагу людей до проблем забруднення навколишнього середовища та засмічення планети, а також розвинути у них навички господарського ставлення до навколишнього світу і підвищити рівень екологічної культури і грамотності.

Міжнародний день миру

                У 2001 році, Генеральна Асамблея ООН одноголосно прийняла резолюцію 55/282, в якій постановила, що з 2002 року 21 вересня буде відзначатися щорічно Міжнародний день миру як день загального припинення вогню і відмови від насильства. День покликаний змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити що-небудь заради нього.

              
"Посади дерево - і внуки подякують, зрубай - і діти проклянуть"
Народна мудрість
           В третю неділю вересня відзначається професійне свято людей, які своєю благородною працею примножують наші лісові багатства і сприяють їх раціональному використанню.
Ліс - наше найбільше природне багатство, запорука екологічної безпеки, пріоритетна складова народногосподарського комплексу і основа економічної стабільності країни. Збереження, примноження, дбайливе і раціональне використання цього безцінного національного скарбу - обов'язок не лише лісництва, але й суспільства. Саджайте дерева!