Translate

понеділок, 21 січня 2019 р.

Джордж Байрон

"Людина - наполовину - прах, наполовину - Бог"
            22 січня 1788 року народився Джордж Гордон Байрон -  поет-романтик. Автор творів  "Шильонский в'язень", "Паломництво Чайльд Гарольда" та інші. Поет брав участь у Грецькій війні за незалежність і тому вважається національним героєм Греції.
 

День соборності і свободи України

          День соборності України був встановлений відповідно до указу Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року, на честь дня проголошення в 1919 році Акту возз'єднання Української народної республіки (УНР) і Західно-Української народної республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.
          22 січня, на вулицях Києва та інших міст можна побачити живі ланцюги, що символізують об'єднання країни. Так люди відзначають це свято, до того ж проходять і інші урочисті заходи.
                

Аркадій Гайдар

            22 січня 1904 року народився Гайдар Аркадій Петрович (справжнє прізвище його - Голіков) - дитячий письменник, який прославляє бойове товариство, дружбу і чесність. Найбільш відомі його твори "Школа", "Тимур і його команда", "Чук і Гек", "Доля барабанщика", "Військова таємниця" та інші.
             Повість «Тимур і його команда» стала знаковою і поклала початок так званому «тимурівський» руху, метою якого була допомога літнім людям і ветеранам.
 

 

Есфірь Емден

          22 січня 1906 року народилася Есфірь Моесіївна Емден(Коссая) - письменниця, автор книг для дітей, літературний редактор. Автор творів "Будинок з чарівними вікнами", "Кінець олов'яного генерала", "Пригоди маленького актора", "Казка про товстому шуцманах і про вченого доктора", "Шкільний рік Марини Петрової". У 1941 році при підготовці збірника "Ялинка" розшукала справжнього автора відомого вірша "В лесу родилась елочка" - Р. Кудашеву.