Translate

четвер, 7 лютого 2019 р.

День юного героя-антифашиста

             8 лютого День пам'яті юного героя-антифашиста. У війни не дитяче лице - це знають усі. Але чи багатьом відомо, скільки разів перетиналися діти і війна? У Росії 8 лютого згадують радянських хлопчиків і дівчат, які плечем до плеча з дорослими стали на захист країни в часи Великої Вітчизняної війни. Їх було так багато, цих юних героїв, що пам'ять не змогла зберегти всі імена. Відомі і невідомі маленькі герої Великої війни, вони тисячами билися і гинули на фронтах і в окупації. Вони стріляли з одного окопу: дорослі солдати і вчорашні школярі. Вони підривали мости, колони з фашистською бронетехнікою, закривали своїми грудьми бойових товаришів. Вони ставали безстрашними підпільниками, здійснюючи небезпечні диверсії і допомагаючи вкривати поранених бійців. Вони кожен день ризикували життями, і не всім вдавалося вижити в м'ясорубці страшної війни.

Жюль Верн

              8 лютого 1828 року народився Жюль Верн - географ і письменник, класик пригодницької літератури, один з основоположників наукової фантастики. Автор творiв "П'ять тижнів на повітряній кулі", "Подорож до центру Землі", "Двадцять тисяч льє під водою", "Навколо світу за 80 днів", "Таємничий острів", "Навколо Місяця" та багато iнших.
             Всього Жюль Верн написав 66 романів, понад 20 повістей і оповідань, понад 30 п'єс, кілька документальних і наукових робіт. Його книги надихнули багатьох сценаристів і режисерів на постановку кінофільмів за його творами.