Translate

неділя, 31 березня 2019 р.

Міжнародний день птахів

              1 квітня вся планета відзначає Міжнародний день птахівДата проведення свята вибрана не випадково: саме в цей час з теплих країв повертаються пернаті. Дорослі і діти в цей день упорядковують місця проживання водоплавних птахів, вивішують нові годівниці і шпаківні. У 1910 році шкільний учитель Петро Бузук в селі Хортиця заснував перше в Україні "Суспільство охранітелей природи", символом якого стало пташине гніздо. Ось лише деякі види годівниць які можна зробити:

 

 
Тепер зауважте деякі поради:
  • Ні в якому разі птахам не можна давати: смажені і солоні насіння, солоне сало, плоди з тропічних регіонів, чорний хліб (через сіль та тмин-сильна отрута для птахів) і зіпсовані продукти з неприємним запахом або наявністю плісняви. 
  • Годівниця за вікном дуже приваблива для нас, але не дуже корисна для птахів і зовсім не радує сусідів. Годівниця завжди джерело сміття. Місце її подалі від людей і повище від хижаків.
  • Кормом для птахів можуть бути: насіння дерев, соняшника, кукурудзи, гарбузів, бур'янів, зерно злаків, горіхи, шишки, жолуді, ягоди, сушені фрукти. Тобто їжа що входить в їх звичний раціон.
Годуйте птахів - робіть добро!


Покормите, люди, птиц!Покормите, люди, птиц:
Свиристелей и синиц,
Воробьев и снегирей.
Покормите их скорей!

Были чтоб у птиц всегда
Зерна, семечки, вода,
Знали, что их любят, ждут,
И всегда приют найдут.

Воробьишка прилетал,
Снег немножко притоптал.
Перья распушил слегка,
Знать, искал он червяка.

Но под снегом гололед,
Корма здесь он не найдет.
На деревьях не красно,
Ветви голые давно.

И в лесу кормушек нет,
Где найти ему обед?
Вот летят гурьбою птицы
В город наш, чтоб прокормиться.

Покормите поскорей
Наших маленьких друзей!
Все пернатые важны,
Помогать мы им должны.

(Г. Рукосуева)

Микола Гоголь

               1квітня 1809 року народився Микола Васильович Гоголь (Прізвище при народженні Яновський) - прозаїк, драматург, поет, критик, публіцист, визнанний одним з класиків літератури. Автор творів "Ревізор", "Вечори на хуторі поблизу Диканьки", "Миргород", "Вій", "Тарас Бульба" та інші.