Translate

неділя, 14 квітня 2019 р.

Міжнародний день культури


"Умирая, культура превращается в цивилизацию", Освальд Шпенглер.
"Цивилизация — это власть над миром; культура — любовь к миру", 
Антоний Кэмпиньский.
"Культура - великий учитель того, как следует жить",
"Культура человека - это не роль, которую он играет, а свет его истинной сути, который он проявляет во всём, что делает", Дина Дин.
               «Культура» в перекладі з санскритського дослівно означає «шанування світла», що виражає прагнення до пізнання прекрасного, ідеалам і самовдосконалення. Вивчати культуру, пам'ятати про неї і оберігати її необхідно постійно. Адже саме споживацьке ставлення до природи, руйнування історичних пам'яток, криза духовності в суспільстві, гонитва за матеріальними цінностями - все це найперші ознаки безкультур'я. А совість, співчуття, гордість ... - ці почуття притаманні лише людині, і виховувати і розвивати їх можна тільки за допомогою щирої культури.
              Тільки підйом культури і її збереження можуть об'єднати людей незалежно від їх національності, віку, статі, соціального і фінансового становища, припинити військові конфлікти. Тільки прийняття державами Культури національною ідеєю є запорука Миру на Землі.
                 Міжнародний день культури, який відзначається в багатьох країнах світу щорічно 15 квітня. Він був заснований на честь прийняття 15 квітня 1935 міжнародного договору «Про охорону художніх і наукових закладів та історичних пам'яток», який став відомий в міжнародно-правовій практиці як Пакт Реріха.

                  В рамках Пакту Реріх також запропонував і відмітний знак, яким передбачалося відзначати культурні об'єкти, - "Прапор Миру", свого роду Знамя Культури, - біле полотнище, на якому зображені три дотичних амарантових кола - минулі, справжні і майбутні досягнення людства, оточені кільцем вічності. Цей знак носить міжнародний характер і зустрічається в творах мистецтва різних країн і народів світу з давніх часів до теперішнього часу.
                  За задумом Реріха Прапор Миру повинно майоріти над культурними об'єктами як охоронець істинних духовних цінностей людства. До речі, Прапор Миру в даний час можна побачити повсюдно - в будівлях ООН в Нью-Йорку і в Відні, в установах культури різних країн, на найвищих вершинах світу і навіть на Північному і Південному полюсах. А ще воно було піднято в космос.