Translate

неділя, 21 квітня 2019 р.

День Землі, міжнародний День Матері-Землі

              День Землі - назва, яку використовують по відношенню до різних заходів, що проводяться навесні і покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливою навколишнього середовища на планеті Земля. 22 квітня, а в деяких державах у день весняного сонцестояння, за традицією звучить Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси нашого спільного дому. Дзвін Миру - символ спокою, мирного життя і дружби, вічного братерства і солідарності народів. І в той же час - це заклик до дії в ім'я збереження миру і життя на Землі, збереження Людини і Культури.
Дзвін Миру
               Перший Дзвін Миру був встановлений у штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку в 1954 р Він відлитий з монет, пожертвуваних дітьми всіх континентів, і є символом глобальної солідарності людей Землі. У нього також вплавлени ордена і медалі, інші почесні знаки людей багатьох країн. Напис на Дзвоні говорить: «Хай живе загальний мир у всьому світі».

Іван Єфремов


"Большинство людей не понимает, что великое многообразие и красочность мира будут служить им крепчайшей душевной поддержкой на протяжении всей жизни."
               22 квітня 1908 року народився Єфремов Іван Антонович - письменник-фантаст, учений-палеонтолог, творець тафономіі; філософ-косміст і соціальний мислитель. Автор збірок "Еллінський секрет"(перший цикл оповідань) та "Зоряні кораблі"(другий цикл оповідань), найвідомішіх й масштабних романів: "Туманність Андромеди", "Час Бика", "Таїс Афінська", дилогію "На краю Ойкумени".
              Герої Єфремова зустрічаються з незвичайними і загадковими явищами, в той же час його утворення дозволило йому передбачити деякі відкриття, наприклад, родовища алмазів у Якутії ("Алмазна труба"), голографії ("Тінь минулого"), генетичної пам'яті ("Еллінський секрет"), костюм-екзоскелет (стрибучий скелет), який дозволяє людям долати підвищений гравітаційне тяжіння, електронної книги, інтернету ("Туманність Андромеди").