Translate

понеділок, 22 квітня 2019 р.

Всесвітній день книги та авторського права

"Две силы наиболее успешно содействуют воспитанию культурного человека: искусство и наука. Обе эти силы соединены в книге."
"Величайшее из чудес, созданных человеком,— книга воплощает в себе все знания о жизни мира, всю историю роста мирового разума, весь исторический труд и опыт народов земли,— книга самое мощное орудие дальнейшего развития духовных сил человечества."
Горький М.
             23 квітня - символічна для світової літератури дата - стала приводом для установи Всесвітнього дня книг і авторського права. Цілком природно, що проходила в 1995 році в Парижі Генеральна конференція ЮНЕСКО вирішила віддати в цей день данину поваги книгам і авторам, закликаючи всіх, і особливо молодь, знаходити задоволення в читанні і поважати незамінний внесок тих, хто сприяв соціальному і культурному прогресу людства.
У цей день в 1616 році пішли з життя М. Сервантеса , У.Шекспир і Інка Гарсіласо де ла Вега. Це також день народження або смерті таких відомих авторів, як Моріс Дрюон , Хальдоур Лакснесс , Дж.Пла і Мануель Мехіа Вальєхо.
              Відзначаючи Всесвітній День книги та авторського права, ми всі повинні особливу увагу приділити важливій ролі книги у збереженні і примноженні культури кожної держави. Адже книга - це найкращий помічник в наших спільних зусиллях із захисту і збагачення культурної спадщини людства.

Григорій Тютюнник           23 квітня 1920 року народився Григорий Михайлович Тютюнник — письменник, поет і прозаїк. Творчу спадщину складають збірка оповідань "Зоряні кордони", повість "Хмарка Сонця не закриє". Вже після смерті письменника побачила світ збірка віршів воєнного часу "Журавлині ключі", роман "Вир" посідає особливе місце як у творчості прозаїка, так і в історії української літератури.

Вільям Шекспір

             23 квітня 1564 року народився Вільям Шекспір ​​-  поет і драматург. П'єси Шекспіра переведені на всі основні мови і ставляться частіше, ніж твори інших драматургів. За своє творче життя великий драматург написав 17 комедій, 11 трагедій, 5 поем, більше 150 сонетів і близько 10 хронік. Досі не вщухають суперечки про те, чи був Шекспір ​​автором всіх цих та інших творів. Трагедії назви яких "Гамлет", "Король Лір", "Отелло", "Ромео та Джул'єта,  відомі в усьому світі.