Translate

понеділок, 6 травня 2019 р.

"Битва за Дніпро"

             7 травня 1975 року було відкрито діораму "Битва за Дніпро". Повна назва: діорама «Битва за Дніпро в районі сіл Військове-Вовніги у 1943 році». Найбільша діорама на Україні, друга за площею в Європі (після білгородської діорами "Курська битва") і одна з найбільших у світі. Для відтворення загальної картини і окремих епізодів героїчного бою були вивчені документи учасників форсування Дніпра, їх спогади, листи, накази і зведення часів Великої Вітчизняної війни.
             Широкий радіус огляду (до 230 °, зазвичай кут огляду діорам від 150 ° до 180 °), глибокий предметний план, що складається з об'ємних макетів оборонних споруд, справжніх предметів - зброї, засобів переправи та інших військових атрибутів, спеціальне освітлення і звукове оформлення діорамним залу створюють у глядачів ефект безпосередньої присутності на місці подій. Розташована за адресою: проспект Д.Яворницького, 16.
                     Битва за Дніпро стала одним з найбільших битв у світовій історії. З обох сторін у битві взяло участь до 4 млн осіб, а її фронт розтягнувся на 750 кілометрів. В результаті чотиримісячної операції Лівобережна Україна була майже повністю звільнена Червоною Армією від нацистських загарбників. До оборонних заходів 7 вересня 1943 року сили СС і вермахту отримали наказ про тактику «випаленої землі» яка супроводжувалася масовим винищенням мирного населення, спустошенням територій, спаленням сіл , крадіжкою продовольства з тим, щоб уповільнити просування Червоної Армії і спробувати ускладнити її підтримку. Битва за Дніпро характеризується прикладами масового героїзму бійців і командирів. Вічна пам'ять подвигу наших пращурів.