Translate

вівторок, 7 травня 2019 р.

Дні пам'яті та примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни

          22 листопада 2004 Генеральна Асамблея ООН своєю резолюцією № A / RES / 59/26 проголосила 8 та 9 травня Днями пам'яті і примирення і, визнаючи, що держави-члени можуть мати свої Дні перемоги, звільнення і святкування, запропонувала всім державам-членам, організаціям системи Організації Об'єднаних Націй, неурядовим організаціям і приватним особам щорічно відповідним чином відзначати один із цих днів або обидва ці дні як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни.
           У ці дні в багатьох європейських країнах, кого торкнулися жахи і біль Другої світової війни, проходять різні пам'ятні заходи - урочисті збори, зустрічі з ветеранами та їхнє вшанування, огляди історичної військової техніки, реконструкція деяких битв і, звичайно ж, покладання квітів та вінків до Вічного вогню та могили Невідомого солдата.
             8 травня 1949 року на території Трептов-парку в Берліні відбулося урочисте відкриття пам'ятника «Воїнам Радянської Армії, полеглим в
боях з фашизмом».Центральним монументом в комплексі є пам'ятник Воїну-визволителю - це фігура радянського солдата, в одній руці якого - меч, на іншій - врятована з розвалин поверженого Берліна маленька німецька дівчинка. Цей грандіозний меморіальний комплекс - найбільший і найвідоміший з подібних пам'ятників у світі поряд з Мамаєвим курганом у Росії та "Родіна мать зовьот"(Київ).  Слава народу визволителю! Слава невідомому солдату!