Translate

пʼятниця, 17 травня 2019 р.

Міжнародний день музеїв

              Міжнародний день музеїв (International Museum Day) з'явився в календарі в 1977 році, коли на черговому засіданні Міжнародної ради музеїв (International Council of Museums, ICOM) було прийнято пропозицію російської організації про установу цього культурного свята. З 1978 року Міжнародний день музеїв став відзначатися більш ніж в 150 країнах. За визначенням ICOM, музеї є інститутами на службі у суспільства і його розвитку.
               Збираючи і зберігаючи пам'ятки матеріальної і духовної культури, музеї ведуть велику науково-освітню та освітньо-виховну роботу. У саме свято багато музеїв у різних країнах світу відкривають свої двері для всіх бажаючих абсолютно безкоштовно, готують нові експозиції, тематичні лекції, екскурсії, наукові читання. Нерідко до цього важливого культурного заходу приурочено і проведення тематичних фестивалів, найвідоміший з яких - "Ніч музеїв", що став в останні роки дуже популярним. Скористайтесь нагодою відвідати Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.Яворницького в якому одним з найбільших і відомих зібрань є колекція Почесного громадянина Катеринослава А. Н. Поля, що налічує понад 4770 предметів.
Похожее изображение
Полове́цькі кам'яні ба́би

Омар Хайям

            18 травня 1048 року народився Омар Хайям (Omar Khayyam, Гіясаддін Абу-ль-Фатх Омар ібн Ібрагім аль-Хайям Нішапур) - поет, філософ, математик, астроном, астролог.
            Ім'я Омара Хайяма відомо всьому світу завдяки написаним їм чотиривіршам «рубаї». Однак, цим його роль в історії не обмежена. В алгебрі він побудував класифікацію кубічних рівнянь і дав їх вирішення за допомогою конічних перетинів. А в Ірані Омар Хайям відомий створенням більш точного, в порівнянні з європейським, календаря, який офіційно використовується з 11 століття.


Всё, что видим мы, — видимость только одна.
Далеко от поверхности мира до дна.
Полагай несущественным явное в мире,
Ибо тайная сущность вещей — не видна.

Много лет размышлял я над жизнью земной.
Непонятного нет для меня под луной.
Мне известно, что мне ничего не известно, —
Вот последний секрет из постигнутых мной.

Не верь тому, кто говорит красиво, в его словах всегда игра.
Поверь тому, кто молчаливо, творит красивые дела.