Translate

четвер, 23 травня 2019 р.

Михайло Шолохов

"Моя мать с детства приучила меня к любви к украинскому народу, к украинскому искусству, к украинской песне — одной из милейших в мире."
           24 травня 1905 року народився Михайло Олександрович Шолохов - письменник і громадський діяч, лауреат Нобелівської премії з літератури (1965 рік - «за художню силу і цілісність епосу про Донське козацтво...»). Автор відомих творів "Тихий Дон", "Піднята цілина", "Вони билися за Батьківщину", "Доля людини" та інші.
 

 

День святих Мефодія і Кирила, День слов'янської писемності і культури             Щорічно 24 травня у всіх слов'янських країнах відзначають День слов'янської писемності і культури, і урочисто прославляють творців слов'янської писемності святих Кирила і Мефодія.
             Близько 863 року брати Костянтин (Кирило) Філософ і Мефодій з Солуні (Салоніки) за наказом візантійського імператора Михайла III впорядкували писемність для старослов'янської мови і використовували нову абетку для перекладу на слов'янську мову грецьких релігійних текстів.
             Алфавіти на основі кирилиці є або були системою писемності для 108 природних мов (білоруська, болгарська, сербська, хорватська, македонська та інщі). Тільки за останні три століття кирилиця зазнала ряд реформ. Кількість букв в основному зменшувалося, нині з 43 "класичних" залишилось 33.